Wij bivakkeren een week in Oostkapelle en bezochten vandaag Domburg, een stadje van oude allure waar vrijwel niets meer van terug te vinden is. Het Domburg zoals Martin Hendriksma dat zo voortreffelijk beschreef in Aan Zee bestaat niet meer. Ook het Domburg dat ik nog vaag uit mijn jeugd herinner bestaat niet meer. Domburg anno 2025 bestaat voor 99,95 procent uit horeca en voor de rest zijn er nog een paar winkeltjes die allemaal dezelfde troep verkopen. Wat een droevig lot als je je leven anno 2025 in Domburg moet slijten. U begrijpt het al: hier hoeft u niet naar toe.
Wij hadden dan ook de grootst mogelijke haast om Domburg te verlaten en de kust op te zoeken. De kust, het strand, ach het is er altijd heerlijk. Alsof het leven prompt lichter wordt. De zonaanbidders, de kinderen die al eeuwenlang dezelfde spelletjes spelen en nog steeds even verrukt zijn als ooit tevoren, de vliegers die hoog boven je heen en weer zwaaien, de zwaartekracht die de maan op de golfbeweging uitoefent, de heiige verte, eigenlijk gaat er niets boven de kust.
De voertaal is hier Duits, die Duitsers krijgen er ook geen genoeg van. Duits is een fraaie taal maar het moderne Duits van 2025 is niet om aan te horen. Super!! Het deert ons verder niet, iedereen is hier welkom. Als mensen zich maar vermaken. Dat lijken ze wel te doen.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten