De Zuid Afrikaanse regering heeft een landhervormingswet opgesteld om een einde te kunnen maken aan het gegeven dat witte boeren 72 % van het land bezitten, terwijl zij slechts 7 % Van de bevolking uitmaken. Het onteigenen van land gaat gepaard aan een compensatieregeling. "De Verenigde Naties beoordelen de landhervormingswet van Zuid Afrika als juridisch goed onderbouwd en zien de wet als een cruciale stap om de radicaal ongelijke verdeling van grondbezit - een voortvloeisel van de apartheid - aan te pakken", zo lees ik vandaag in de NRC.
Daartoe aangezet door Elon Musk - geboren in Pretoria -, beschouwt de Amerikaanse regering deze witte boeren als slachtoffer van onrechtvaardige raciale discriminatie. Trump biedt hen de vluchtelingenstatus aan als zij zouden besluiten naar de Verenigde Staten te emigreren. Ook heeft Amerika alle hulp aan Zuid Afrika inmiddels stopgezet, de meest voor de hand liggende sanctie van het schurkenregime in Washington. De Zuid Afrikaanse ambassadeur, Ebrahim Rasool, is niet langer welkom in de VS, waar hij een racistische politicus wordt genoemd die Amerika haat en een hekel heeft aan Trump. Ja, dat is de diplomatie anno 2025.
Er is een Solidariteit Beweging opgericht die een grote desinformatiecampagne over de wereld uitstort om Zuid Afrika in diskrediet te brengen. Wie zitten daarin? Verbaast het u dat dat roofkapitalisten zijn? Peter Thiel, David Sacks en Roelof Botha (inderdaad, kleinzoon van Pik Botha) Deze beweging wil sancties tegen ANC politici en gelooft u mij, die gaan er komen ook. Ook in Europa is de beweging actief waarbij zij zich vooral richt op, hoe kan het ook anders, populistische partijen.
Ik breng u nog even mijn laatste post over Timothy Snyder in herinnering: de antisemitische regering Trump probeert politieke tegenstanders onschadelijk te maken door hen te betichten van antisemitisme. Op dezelfde wijze probeert de racistische Solidariteit Beweging anti-racisten onschadelijk te maken door hen van racisme te beschuldigen. Dit is het moderne fascisme anno 2025. Zo doe je dat!
Een van de speerpunten van de Zuid Afrikaanse regering is het Black Economic Empowerment beleid waarbij de regering bij aanbestedingen voorrang geeft aan bedrijven met zwarte eigenaren en leidinggevenden. Musk wil met zijn Starlink voet aan de grond krijgen in Zuid Afrika maar dat lukt alleen als hij samenwerkt met een lokaal bedrijf in zwarte handen. Dat Zuid Afrikaanse bedrijf moet dan minstens 30% van de aandelen krijgen van de Zuid Afrikaanse Starlink tak. Musk weigert dat en eist dat de wet wordt gewijzigd! Hij spreekt van een witte genocide in Zuid Afrika! Musk exploiteert daarmee een angstbeeld dat niet op de werkelijkheid stoelt maar politiek uiterst effectief is.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten